DVDKritik.se http://www.dvdkritik.se/ Dagliga DVD-recensioner sv DVDKritik.se anders@dvdkritik.se Mon, 26 Jun 2017 19:29:24 CEST Mon, 26 Jun 2017 19:29:24 CEST info@dvdkritik.se DVDKritik.se http://www.foljeslagarna.com/images/dk_banner.jpg http://www.dvdkritik.se/ 255 70 http://my.netscape.com/publish/formats/rss-spec-0.91.html <![CDATA[Punktering och motorstopp - recension av Macken - Filmen]]> Mon, 26 Jun 2017 00:00:00 <![CDATA[Superrealistiskt om byråkratins trassel - recension av I, Daniel Blake]]> Thu, 22 Jun 2017 00:00:00 <![CDATA[Något saknas i McGregors regidebut - recension av American Pastoral]]> Wed, 21 Jun 2017 00:00:00 <![CDATA[Oförutsägbart och underbart våldsamt - recension av Preacher - Säsong 1]]> Tue, 20 Jun 2017 00:00:00 <![CDATA[Historien bakom historien - recension av Jackie]]> Mon, 19 Jun 2017 00:00:00 <![CDATA[Akta dig för Hej då-mannen! - recension av The Bye Bye Man]]> Fri, 16 Jun 2017 00:00:00 <![CDATA[En ny vändning på en överraskande serie - recension av House of Cards - Säsong 5]]> Thu, 15 Jun 2017 00:00:00 <![CDATA[Vinnare av La La Land In Concert-biljetter - blogginlägg av DVDKritik.se]]> Wed, 14 Jun 2017 16:50:43 <![CDATA[Superhjältefilmnytt (44) - blogginlägg av Anders Jakobson]]> Wed, 14 Jun 2017 11:27:15 <![CDATA[Vinnare av Hundraettåringen - blogginlägg av DVDKritik.se]]> Mon, 15 May 2017 09:59:47 <![CDATA[Kan detta vara årets film? - blogginlägg av Hans-Åke Lilja]]> Tue, 04 Apr 2017 10:42:21 <![CDATA[Vinnare av Doctor Strange - blogginlägg av DVDKritik.se]]> Mon, 27 Mar 2017 10:19:43 <![CDATA[En mellanakt följt av en nystart - blogginlägg av Hans-Åke Lilja]]> Thu, 09 Feb 2017 09:58:08 <![CDATA[Martin Beck är tillbaka - blogginlägg av Hans-Åke Lilja]]> Wed, 18 Jan 2017 12:41:23