DVDKritik.se http://www.dvdkritik.se/ Dagliga DVD-recensioner sv DVDKritik.se anders@dvdkritik.se Tue, 21 Feb 2017 22:19:43 CET Tue, 21 Feb 2017 22:19:43 CET info@dvdkritik.se DVDKritik.se http://www.foljeslagarna.com/images/dk_banner.jpg http://www.dvdkritik.se/ 255 70 http://my.netscape.com/publish/formats/rss-spec-0.91.html <![CDATA[En möjlig kultfilm tjugo år senare - recension av En amerikansk varulv i Paris ]]> Tue, 21 Feb 2017 00:00:00 <![CDATA[Mellanmjölksvariant av American Pie - recension av Good Kids]]> Mon, 20 Feb 2017 00:00:00 <![CDATA[Låt inte den blinde mannen se dig - recension av Don't Breathe]]> Fri, 17 Feb 2017 00:00:00 <![CDATA[Underhållande med en del frågetecken - recension av Morgan]]> Thu, 16 Feb 2017 00:00:00 <![CDATA[Blodig kamp mellan punkare och nazister - recension av Green Room]]> Wed, 15 Feb 2017 00:00:00 <![CDATA[Kul serie om en förorts-zombie - recension av Santa Clarita Diet - Säsong 1]]> Tue, 14 Feb 2017 00:00:00 <![CDATA[Den sämsta chefen följer artistdrömmen - recension av David Brent: Life on the Road]]> Mon, 13 Feb 2017 00:00:00 <![CDATA[En mellanakt följt av en nystart - blogginlägg av Hans-Åke Lilja]]> Thu, 09 Feb 2017 09:58:08 <![CDATA[Martin Beck är tillbaka - blogginlägg av Hans-Åke Lilja]]> Wed, 18 Jan 2017 12:41:23 <![CDATA[Kampen att se ikapp - blogginlägg av Hans-Åke Lilja]]> Wed, 18 Jan 2017 10:38:29 <![CDATA[Och priset för tråkigaste film går till... - blogginlägg av Hans-Åke Lilja]]> Mon, 09 Jan 2017 10:24:41 <![CDATA[2016: TV:s ÅR - blogginlägg av Hans-Åke Lilja]]> Mon, 02 Jan 2017 11:13:51 <![CDATA[Årssammanfattning 2016 - blogginlägg av Anders Jakobson]]> Sun, 01 Jan 2017 10:05:08 <![CDATA[Superhjältefilmsnytt (43) - blogginlägg av Anders Jakobson]]> Tue, 13 Dec 2016 09:56:36