DVDKritik.se http://www.dvdkritik.se/ Dagliga DVD-recensioner sv DVDKritik.se anders@dvdkritik.se Sun, 17 Oct 2021 13:00:23 UTC Sun, 17 Oct 2021 13:00:23 UTC info@dvdkritik.se DVDKritik.se http://dvdkritik.se/images/gfx/logo.png http://www.dvdkritik.se/ 255 70 http://my.netscape.com/publish/formats/rss-spec-0.91.html <![CDATA[DVDKritik.se 15 år!!! - blogginlägg av Anders Jakobson]]> Sat, 16 Oct 2021 08:31:56 <![CDATA[Ett sista försök i ett hemsökt hus? - recension av Aftermath]]> Thu, 14 Oct 2021 22:00:00 <![CDATA[Imponerade skådespelarinsatser - recension av Deg - Säsong 1]]> Wed, 13 Oct 2021 22:00:00 <![CDATA[Tyst! Monsterhotet är långt ifrån över... - recension av A Quiet Place Part II]]> Tue, 12 Oct 2021 22:00:00 <![CDATA[En vampyr förklädd till mamma - recension av Blood Red Sky]]> Mon, 11 Oct 2021 22:00:00 <![CDATA[Stundtals originell och obehaglig skräck - recension av Prince of Darkness]]> Sun, 10 Oct 2021 22:00:00 <![CDATA[Spännande och mörkt otäck - recension av The Guilty]]> Thu, 07 Oct 2021 22:00:00 <![CDATA[Alternativa scenarion med mervärde - recension av What if…? - Säsong 1]]> Wed, 06 Oct 2021 22:00:00 <![CDATA[5700! - blogginlägg av Anders Jakobson]]> Wed, 04 Aug 2021 08:21:38 <![CDATA[Slasher i bokform, kan det vara något? - blogginlägg av Hans-Åke Lilja]]> Mon, 10 May 2021 06:21:04 <![CDATA[Ehum... projekt 2020-21: MCU x 23 (23) - blogginlägg av Anders Jakobson]]> Sun, 09 May 2021 15:08:16 <![CDATA[Life on Mars maraton…av misstag - blogginlägg av Hans-Åke Lilja]]> Mon, 18 Jan 2021 12:33:42 <![CDATA[Årssammanfattning av 2020 - blogginlägg av Anders Jakobson]]> Fri, 01 Jan 2021 08:07:54 <![CDATA[2020 ett uselt filmår, eller? - blogginlägg av Hans-Åke Lilja]]> Mon, 28 Dec 2020 13:59:34