DVDKritik.se http://www.dvdkritik.se/ Dagliga DVD-recensioner sv DVDKritik.se anders@dvdkritik.se Wed, 24 May 2017 11:50:42 CEST Wed, 24 May 2017 11:50:42 CEST info@dvdkritik.se DVDKritik.se http://www.foljeslagarna.com/images/dk_banner.jpg http://www.dvdkritik.se/ 255 70 http://my.netscape.com/publish/formats/rss-spec-0.91.html <![CDATA[Indiefilm genom USA:s samhällsklasser - recension av American Honey]]> Wed, 24 May 2017 00:00:00 <![CDATA[Stjärnspäckad och tänkvärd fabel - recension av Collateral Beauty]]> Tue, 23 May 2017 00:00:00 <![CDATA[The Bronx med musik i världsklass - recension av The Get Down - Säsong 1:2]]> Mon, 22 May 2017 00:00:00 <![CDATA[Rolig brittisk 80-talsparodi med en twist - recension av Mindhorn]]> Fri, 19 May 2017 00:00:00 <![CDATA[Sämst hittills i The Defenders-franchisen - recension av Iron Fist - Säsong 1]]> Thu, 18 May 2017 00:00:00 <![CDATA[Inget nytt men ändå rätt kul - recension av Why him?]]> Wed, 17 May 2017 00:00:00 <![CDATA[Lyckad PR-kupp för Mars - recension av Mars - Säsong 1]]> Tue, 16 May 2017 00:00:00 <![CDATA[Vinnare av Hundraettåringen - blogginlägg av DVDKritik.se]]> Mon, 15 May 2017 09:59:47 <![CDATA[Kan detta vara årets film? - blogginlägg av Hans-Åke Lilja]]> Tue, 04 Apr 2017 10:42:21 <![CDATA[Vinnare av Doctor Strange - blogginlägg av DVDKritik.se]]> Mon, 27 Mar 2017 10:19:43 <![CDATA[En mellanakt följt av en nystart - blogginlägg av Hans-Åke Lilja]]> Thu, 09 Feb 2017 09:58:08 <![CDATA[Martin Beck är tillbaka - blogginlägg av Hans-Åke Lilja]]> Wed, 18 Jan 2017 12:41:23 <![CDATA[Kampen att se ikapp - blogginlägg av Hans-Åke Lilja]]> Wed, 18 Jan 2017 10:38:29 <![CDATA[Och priset för tråkigaste film går till... - blogginlägg av Hans-Åke Lilja]]> Mon, 09 Jan 2017 10:24:41